motocykly Fantic

XEF 125 Competition

XEF 125 Competition

Vysoce výkonný a lehký motocykl schopný zaručit skvělou kontrolu i na těch nejtechničtějších trailech.

Kompaktní podvozek v kombinaci se skvělou ovladatelností dělá z Fantic 125cc Enduro ideálního pro mladé lidi, kteří touží zažít nová adrenalinová dobrodružství.

Každá off-roadová trať se bude jevit jako nový cíl, kterého lze dosáhnout se spolehlivým partnerem.

Fantic přináší revoluci do řady Off Road 125 MY 2021: zde je nové Enduro XEF 125 Competition.

Zcela nový čtyřtaktní motor Minarelli 125 ccm debutuje. Motor nejnovější generace je schopen zajistit zvýšení výkonu v souladu s emisním zákonem Euro 5. Důležité aktualizace podvozku, ergonomie a estetiky jsou inspirovány modely Fantic Racing.

MOTOR

Zcela nový motor Minarelli, který pohání 125ccm 4-taktní motocykly italského výrobce, má svůj debut. Špičkový čtyřtaktní motor o objemu 125 cm3 s vyšším výkonem než předchozí Euro 4. Klíčovými faktory jsou elektronické vstřikování paliva, systém variabilního ovládání ventilů a kluzná spojka. Systém VVA nabízí rychlou odezvu a maximální zrychlení za všech okolností díky použití každé vačky v jejím optimálním rozsahu výkonu v kombinaci s novým termostatickým ventilem. Nová hlava válců nabízí účinnější spalování, které se projevuje vyšším výkonem, nižší spotřebou paliva a menším znečištěním.

PODVOZEK

Obvodový rám z CrMo oceli Fantic XEF 125 byl optimalizován z hlediska tuhosti díky umístění nových výztuh ve prospěch jízdy. Nové XEF 125 Enduro je vybaveno přední vidlicí Fantic upside-down 41 mm a hliníkovými trojitými svorkami, hliníkovou kyvnou vidlicí s variabilním průřezem a odnímatelným pomocným rámem. Enduro pneumatiky 90/90x21 - 120/90x18 namontované na hliníkových ráfcích. Výkonné a modulární 260 mm přední a 220 mm zadní brzdové kotouče s kombinovaným brzdovým systémem. Nová přední maska ​​a přední blatník jsou inspirovány modely Fantic Racing. Obnovena byla i grafika představená ve dvou barevných kombinacích „Bílá verze“ a „Černá verze“ se stejným stylem a Factory Feeling modelů Fantic Racing.

ZAŘÍZENÍ

XEF 125 Enduro Competition je kolo pro ty, kteří chtějí jezdit na technických terénních tratích, s podobnými komponenty jako naše závodní modely. Verze „Competition“ obsahuje 41mm přední vidlici Fantic Red FRS, zadní odpružení FSR s piggy back a hydraulickým nastavením, hliníkovou kyvnou vidlici, eloxovanou ochranu hlavního válce zadní brzdy, CNC obráběné trojité svorky, závodní brzdový systém s nastavitelným dosahem, černý eloxovaný tlumič, předpažbí a lehká ergalová korunka.

Specifikace

MOTOR

Homologace: Euro 5
Objem: 124,66 ccm
Maximální točivý moment: 11,8 Nm při 6 750 ot./min
Maximální výkon: 11 kW (15 PS) to 9.750 rpm
Rozdělovač: SOHC 4-ventil, variabilní časování vačkového hřídele
Zdvih: 58,7 mm
Vrtání: 52 mm
Převody: 6
Motor: Jednoválec 4taktní Euro5, kapalinou chlazený
Systém zapalování: Elektronický
Startovací systém: Elektrický
Spojka: Mokrý vícekotouč, omezovač zpětného točivého momentu

PODVOZEK

Rám: Obvodový rám ocel CrMoi
Kyvné rameno: Hliník, variabilní sekce a progresivní článek
Pneumatiky: 90/90x21 - 120/90x18
Brzdy: Kotouč “Wave” ø260mm - Kotouč “Wave” ø220mm, kombinovaný brzdový systém
Přední odpružení: FANTIC FRS ø41mm USD, závodní nastavení, kované hliníkové spodky vidlic
Zadní odpružení: FANTIC FRS 125 Piggyback – předpětí a hydraulická regulace
Emise CO2: 43 g/km
Kyvné rameno: Z oceli s variabilním průřezem a progresivním článkem
Kola: Hliník, černý elox

CELKOVÉ ROZMĚRY

Výška sedadla: 915 mm
Délka: 2110 mm
Palivová nádrž: 7,5 l
Rozvor: 1420 mm
Hmotnost: 108 kg